Поўная версія

Таццяна Драздоўская выйграла серабро фіналу Кубка свету па парусным спорце ў Марсэлі

Спорт 10.06.2019 | 17:46
Таццяна Драздоўская. Фота Беларускай федэрацыі паруснага спорту

10 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Лідар нацыянальнай каманды Беларусі па парусным спорце Таццяна Драздоўская заваявала сярэбраны медаль у класе яхт "Лазер-Радыял" у фінале Кубка свету па парусным спорце, які прайшоў у Марсэлі (Францыя), паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Беларускай федэрацыі паруснага спорту.

На вышэйшую прыступку п'едэстала гонару ўзнялася спартсменка з Літвы Вікторыя Андрулітэ. Бронзавы медаль дастаўся яхтсменцы з Харватыі Алене Вараб'ёвай.

Фінал Кубка свету ў Марсэлі сабраў больш за 300 яхтсменаў, якія змагаліся за перамогу ў розных класах яхт.-0-

Навіны рубрыкі Спорт
Вольга Худзенка і Марына Літвінчук Беларусы 26 чэрвеня заваявалі 4 узнагароды на II Еўрапейскіх гульнях, адна з іх залатая
Учора 21:09
Лёгкаатлеты Францыі, Германіі і Украіны выйшлі ў фінал каманднага турніру на II Еўрапейскіх гульнях
Учора 20:59
Беларускі барэц Алі Шабанаў заваяваў сярэбраны медаль II Еўрапейскіх гульняў
Учора 20:34
Сяргей Яромка. Фота ФК "Гарадзея" Сяргей Яромка ўзначаліў маладзёжную зборную Беларусі па футболе
Учора 19:49
Беларускаму барцу Мураду Гайдараву ўручылі сярэбраны медаль Алімпійскіх гульняў - 2008
Учора 19:10
Петрушэнка і Бялько занялі 8-е месца на Еўрапейскіх гульнях у веславанні на байдарцы
Учора 17:41
Юрый Шчарбацэвіч Юрый Шчарбацэвіч заваяваў серабро спаборніцтваў па кулявой стральбе на II Еўрапейскіх гульнях
Учора 16:47
Себасцьян Брэндэль: II Еўрапейскія гульні па арганізацыі не ўступаюць чэмпіянатам свету і алімпіяд