Рафаэль Надаль 12-ы раз стаў пераможцам "Ралан Гарос"

Спорт 10.06.2019 | 10:40
Фота   Reuters
Фота Reuters

10 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Іспанскі тэнісіст Рафаэль Надаль трэці раз запар і 12-ы ў гісторыі стаў трыумфатарам адкрытага чэмпіянату Францыі, абыграўшы аўстрыйца Дамініка Ціма, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У фінальным паядынку абодва яго ўдзельнікі паказалі найвышэйшае майстэрства і парадавалі гледачоў прыгожай гульнёй. Спачатку сапернікі выйгравалі свае падачы, а ў пятым гейме Дамінік Цім змог узяць чужую падачу і выйшаў наперад - 3:2. Пасля гэтага ініцыятыву перахапіў Рафаэль Надаль, які выйграў 4 гейм запар і ўвесь сэт - 6:3. Другая партыя прайшла ў роўнай барацьбе, але ў канцы аўстрыец згуляў вельмі строга і, выйграўшы падачу саперніка ў 12-м гейме, перамог - 7:5. Затым на корце поўнасцю дамінаваў іспанец, які выйграў два сэты з аднолькавым лікам 6:1. У фінале мінулага года Рафаэль Надаль таксама перамог Дамініка Ціма.

У жанчын упершыню чэмпіёнкай Францыі стала аўстралійская тэнісістка Эшлі Барці, якая ўпэўнена перайграла ў фінале чэшку Маркету Вандраушаву - 6:1, 6:3. Для Эшлі Барці гэта першы тытул у адзіночным разрадзе на турнірах серыі "Вялікага шлема".

У спаборніцтвах жаночых пар на "Ралан Гарос" перамаглі венгерка Тымея Бабаш і французская тэнісістка Крысціна Младзенавіч.

У мужчынскім парным разрадзе не было роўных нямецкаму дуэту Кевін Кравіц / Андрэас М'ес.

У турніры змешаных пар першынставалі харват Іван Додзіг і Лаціша Чан з кітайскага Тайбэя.-0-

Навіны рубрыкі Спорт
Арына Сабаленка трэніруецца перад стартам на турніры. Фота Jimmie48 tennis photography Арына Сабаленка адкрые малы падагульняючы турнір WTA паядынкам супраць грачанкі Марыі Сакары
15:52
Беларускія грацыі выйгралі 11 залатых медалёў турніру на прызы Марыны Лобач
11:57
Хакеісты салігорскага "Шахцёра" перамаглі "Нёман" у гасцявым матчы чэмпіянату Беларусі
11:52
Фота ФК "Дынама-Брэст" Брэсцкае "Дынама" перамагло "Слуцк", "Шахцёр" прайграў "Дняпро" ў чэмпіянаце Беларусі па футболе
11:13
Прэзідэнт ЕАК: мы можам ганарыцца правядзеннем II Еўрапейскіх гульняў у Мінску
18 Кастрычнік, 11:43
Мінскае "Дынама" пацярпела 5-е запар паражэнне ў чэмпіянаце КХЛ, разгромна ўступіўшы "Тарпеда" ў дамашнім матчы
18 Кастрычнік, 11:19
Яўген Каралёк. Фота з архіва Беларус Яўген Каралёк заняў 4-е месца ў скрэтчы на ЧЕ па велатрэку
18 Кастрычнік, 10:51
Футбалісткі "Мінска" на выездзе прайгралі "Барселоне" з лікам 0:5 у першым матчы 1/8 фіналу ЛЧ
18 Кастрычнік, 09:44