Поўная версія

Беларускія гандбалісткі прайгралі немкам у кваліфікацыі чэмпіянату Еўропы

Спорт 26.09.2019 | 10:27
У час матчу. Фота Федэрацыі гандбола Германіі

26 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісткі жаночай зборнай Беларусі няўдачна стартавалі ў адборачным турніры чэмпіянату Еўропы 2020 года, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

25 верасня ў паядынку першага тура 3-й кваліфікацыйнай групы падапечныя Томажа Чатэра ў нямецкім горадзе Кобург прайгралі камандзе Германіі з лікам 30:40 (14:20). Свой наступны матч беларускі правядуць 29 верасня ў мінскім палацы спорту "Уручча" супраць гандбалістак Славеніі, якія сёння прымуць у горадзе Марыбар каманду Косава.

У фінальную стадыю кантынентальнага першынства трапяць па дзве лепшыя каманды з сямі адборачных груп. Гаспадары заключнай часткі ЧЕ-2020 - зборныя Даніі і Нарвегіі - вызвалены ад кваліфікацыі. Беларускія гандбалісткі апошні раз ігралі ў фінальным турніры чэмпіянату Еўропы ў 2008 годзе ў Македоніі, заняўшы 12-е падагульняючае месца.-0-

Навіны рубрыкі Спорт
Фота з архіва Эксперты з 10 краін абмяркуюць у Мінску інавацыйныя тэхналогіі падрыхтоўкі спартсменаў
Учора 16:48
Каманда беларускі Марыны Слуцкай стала 2-й на спаборніцтвах Клубнага чэмпіянату Еўропы па дзюдо
Учора 15:34
Іспанец Рафаэль Надаль узначальвае рэйтынг АТР, беларус Ягор Герасімаў на 98-й пазіцыі
Учора 14:59
Стэфанас Цыцыпас. Фота ATP Стэфанас Цыцыпас з першай спробы выйграў падагульняючы турнір АТР
Учора 09:56
Беларускія баскетбалісткі перамаглі брытанак у кваліфікацыі ЧЕ
17 Лістапад, 22:58
Беларускія футбалісты прайгралі Германіі ў апошнім матчы кваліфікацыі Еўра-2020
17 Лістапад, 20:12
У час матчу Мінскае "Дынама" прайграла омскаму "Авангарду" ў дамашнім матчы чэмпіянату КХЛ
17 Лістапад, 14:16
Марына Зуева заняла 6-е месца на этапе КС па канькабежным спорце ў Мінску
16 Лістапад, 13:13
Хакеісты "Нёмана" перамаглі "Данбас" у авертайме стартавага матчу Кантынентальнага кубка IIHF
15 Лістапад, 19:10