Поўная версія

Беларуская дзюдаістка Марына Слуцкая забяспечыла сабе серабро Еўрапейскіх гульняў

Спорт 24.06.2019 | 15:08

24 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларуская спартсменка Марына Слуцкая (вагавая катэгорыя звыш 78 кг) забяспечыла сабе серабро турніру па дзюдо II Еўрапейскіх гульняў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У паўфінальным паядынку беларуска атрымала перамогу на апошніх секундах над спартсменкай з Азербайджана Ірынай Кіндзерскай і выйшла ў фінал. Адразу пасля матчу Марына Слуцкая сказала, што перамагчы такую моцную саперніцу было цяжка, але, сабраўшыся на апошніх секундах пры падтрымцы сваіх балельшчыкаў, удалося ўзяць верх.

Таксама сёння за бронзавую ўзнагароду мультыспартыўнага форуму пазмагаецца беларус Даніэл Мукетэ (100 кг).

У "Чыжоўка-Арэне" атлеты разыгрываюць 15 камплектаў узнагарод у дзюдо. Завершацца спаборніцтвы 25 чэрвеня.-0-

Навіны рубрыкі Спорт
Фота   EPA  Грэк Цыцыпас атрымаў другую перамогу на падагульняючым турніры АТР
Учора 16:00
Мінскае "Дынама" перамагло падольскі "Віцязь" у дамашнім матчы чэмпіянату КХЛ
Учора 11:46
Вінус і Класэн атрымалі дзве перамогі ў парным разрадзе падагульняючага турніру АТР
13 Лістапад, 16:11
Сяргей Кавальчук Беларускія спартсмены на Алімпіядзе ў Токіа могуць заваяваць каля 100 ліцэнзій
13 Лістапад, 14:13
Зборная Беларусі па пляжным футболе перад ЧС правядзе два спарынгі ў Бразіліі
12 Лістапад, 16:19
Хакеісты "Юнацтва" правядуць дамашні матч 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў супраць "Рэд Бул Мюнхен"
12 Лістапад, 10:26
У час турніру. Фота з архіва Міжнародны турнір па боксе памяці Віктара Лівенцава стартуе ў Мінску
12 Лістапад, 10:25
Рафаэль Надаль прайграў Аляксандру Звераву на падагульняючым турніры АТР
12 Лістапад, 09:49
Беларускія футбалісты ўступілі па пенальці Венгрыі і занялі 3-е месца на юнацкім турніры ў Мінску
11 Лістапад, 20:11