Поўная версія

БАТЭ прайграў "Русенбаргу" ў выязным матчы кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў

Спорт 01.08.2019 | 11:54
У час матчу. Фота афіцыйнага сайта "Русенбарга"

1 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты БАТЭ прайгралі нарвежскаму "Русенбаргу" з лікам 0:2 у выязным матчы 2-га раўнда кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Першы матч у Барысаве завяршыўся перамогай беларускай каманды - 2:1. У сустрэчы ў адказ у Тронхейме футбалісты абедзвюх каманд імкнуліся добра згуляць у абароне. Небяспечных момантаў каля варот беларусаў і нарвежцаў узнікала няшмат. Усё змянілася ў канцы другога тайма. На 73-й хвіліне Эміль Ёнасен парушыў правілы ў штрафной плошчы, і Андрэ Хеланд рэалізаваў пенальці - 1:0. У хуткім часе другі гол у вароты БАТЭ забіў Аляксандр Седэрлунд - 2:0.

Дзякуючы двум галам "Русенбарг" выйшаў у трэці раўнд кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў. Барысаўскі БАТЭ прадоўжыць выступленне на міжнароднай арэне ў Лізе Еўропы і згуляе з баснійскім "Сараева".-0-

Фота ФК БАТЭ

Навіны рубрыкі Спорт
У час матчу. Фота Футбік.by Беларускія футбалісты ўступілі па пенальці Венгрыі і занялі 3-е месца на юнацкім турніры ў Мінску
Учора 20:11
Джокавіч і Цім перамаглі на старце падагульняючага турніру АТР у Лондане
Учора 16:28
Беларускія шпажысты выйгралі золата і бронзу турніру Еўрапейскага кадэцкага цыкла
Учора 16:04
Міхаіл Мархель. Фота з архіва Міхаіл Мархель назваў канчатковы склад зборнай Беларусі на матчы з футбалістамі Германіі і Чарнагорыі
Учора 14:43
Міністэрству спорту і турызму Беларусі ўручылі сцяг
Учора 14:03
Аліна Гарнасько стала ўладальніцай Кубка Беларусі па мастацкай гімнастыцы ў мнагабор'і
Учора 13:36
Фота ФХБ Хакеісты зборнай Беларусі перамаглі Латвію і занялі першае месца на "Турніры чатырох нацый" у Ліепаі