Поўная версія

Скілзі разам з Ліў Кук і Тобіясам Бексам. Фота УЕФА
УЕФА прадставіў талісман чэмпіянату Еўропы 2020 года па футболе
Учора 16:53
Імя талісмана ад англійскага слова skills - навыкі. Афіцыйнае прадстаўленне адбылося перад матчам адборачнага турніру Нідэрланды - Германія (2:3). У прэзентацыі прынялі ўдзел вядучыя футбольныя фрыстайлеры Ліў Кук і Тобіяс Бекс.
Фота з VK-акаўнта JUDOBELARUS.COM
Беларускія дзюдаісты выйгралі 5 узнагарод на юніёрскім КЕ ў Грэцыі
Учора 15:31
У другі дзень спаборніцтваў бронзавымі ўзнагародамі вызначыліся Аляксандр Сідорык (вагавая катэгорыя - 90 кг) і Жанна Асіповіч (70 кг).
Фота ВК "Мінск"
Валейбалісткі "Мінчанкі" перамаглі "Пратон" у заключным матчы расійскай суперлігі
Учора 14:19
Беларуская каманда перад заключным турам займала дзясятае месца ў турнірнай табліцы. Перамога прадастаўляла нашым валейбалісткам шанц на выхад у плэй-оф.
Ілья Шымановіч. Фота з Instagram-акаўнта blrswimming
Ілья Шымановіч абнавіў рэкорд Беларусі ў плаванні на 100 м брасам у Францыі
Учора 12:22
Ілья Шымановіч пераадолеў дыстанцыю за 58,79 сек., устанавіўшы новы рэкорд на 100 м брасам. Таксама гэта другі рэгультат сезона ў свеце.
Элізабэт Турсынбаева, Аліна Загітава і Яўгенія Мядзведзева. Фота ISU
Расіянка Аліна Загітава выйграла залаты медаль на ЧС па фігурным катанні ў Японіі
22 Сакавік, 18:00
Выступленне Аліны Загітавай было ацэнена суддзямі ў 237,50 бала. На другую прыступку п'едэстала гонару паднялася фігурыстка з Казахстана Элізабэт Турсынбаева - 224,76 бала.
Фота ПХК ЦСКА
Хакеісты ЦСКА і СКА згуляюць у фінале Заходняй канферэнцыі плэй-оф КХЛ
22 Сакавік, 12:18
Фінальнае процістаянне на Захадзе пачнецца 28 сакавіка, наступныя матчы запланаваны на 30 сакавіка, 1, 3 і, калі спатрэбіцца, 5, 7, 9 красавіка.
У час матчу. Фота АБФФ
Зборная Беларусі разгромна прайграла Нідэрландам у стартавым матчы кваліфікацыі ЧЕ-2020
22 Сакавік, 11:12
Пачатак сустрэчы з адным з фаварытаў групы С беларусы правалілі - не прайшло і хвіліны, як гаспадары выйшлі наперад. Аддаючы мяч варатару, груба памыліўся Ігар Шытаў, а Мемфіс Дэпай адкрыў лік.
Ілья Івашка. Фота з архіва ATP
Беларускі тэнісіст Ілья Івашка прабіўся ў 1/32 фіналу турніру ў Маямі
22 Сакавік, 10:56
У трохсэтавым паядынку першага круга Ілья Івашка выйграў у італьянца Томаса Фабіяна (90) - 6:4, 1:6, 6:3.
У час матчу. Фота ХК "Дынама-Маладзечна"
"Юнацтва" атрымала другую перамогу над "Дынама-Маладзечна" ў паўфінале плей-оф экстралігіі
22 Сакавік, 10:38
Вызначальным у рэзультаце сустрэчы стаў першы перыяд, калі падапечныя Міхаіла Захарава тройчы трапілі ў вароты сапернікаў.
Арына Сабаленка і Элізэ Мертэнс. Фота Jimmie48 tennis photography
Сабаленка і Мертэнс перамаглі на старце парнага разраду турніру ў Маямі
22 Сакавік, 09:55
Беларуска-бельгійскі дуэт сустракаўся з амерыкана-латвійскім тандэмам Даніэль Колінз / Алена Астапенка і выйграў без асаблівых праблем - 6:3, 6:0.