Янез Качыянчыч. Фота з архіва
Прэзідэнт ЕАК: мы можам ганарыцца правядзеннем II Еўрапейскіх гульняў у Мінску
18 Кастрычнік, 11:43
"На кожным з кантынентаў ёсць свой маштабны спартыўны форум, які павінен быць лепш інтэграваны ў алімпійскія рамкі", - адзначыў кіраўнік ЕАК.
Мінскае "Дынама" пацярпела 5-е запар паражэнне ў чэмпіянаце КХЛ, разгромна ўступіўшы "Тарпеда" ў дамашнім матчы
18 Кастрычнік, 11:19
Госці актыўна атакавалі "дынамаўцаў", неаднаразова прастрэльваючы вароты. Лік у матчы адкрыў форвард "Тарпеда" Станіслаў Бачараў, праз некалькі хвілін яго падтрымаў таварыш па камандзе Джордан Шродэр - 2:0.
Яўген Каралёк. Фота з архіва
Беларус Яўген Каралёк заняў 4-е месца ў скрэтчы на ЧЕ па велатрэку
18 Кастрычнік, 10:51
Перамогу ў спаборніцтвах атрымаў іспанец Себасцьян Мора Ведры. Другім стаў грэчаскі спартсмен Хрыстос Валікакіс, замкнуў тройку лепшых галандзец Вім Струцінга.
Фота афіцыйнага сайта "Барселоны"
Футбалісткі "Мінска" на выездзе прайгралі "Барселоне" з лікам 0:5 у першым матчы 1/8 фіналу ЛЧ
18 Кастрычнік, 09:44
Матч, праведзены на стадыёне імя Ёхана Кройфа, прайшоў з перавагай гаспадынь поля, якія ўжо на 6-й хвіліне павялі ў ліку.
Фота з архіва
Беларусы занялі 9-е месца ў мужчынскім камандным спрынце на ЧЕ па велатрэку
17 Кастрычнік, 19:26
Перамогу у спаборніцтвах атрымала каманда Нідэрландаў: Джэфры Хогланд, Хары Лаўрэйсэн, Рой ван дэн Берг, Матайс Бухлі).
Адэліна Сабітава. Фота з архіва
Расійская біятланістка Адэліна Сабітава будзе выступаць за зборную Беларусі
17 Кастрычнік, 18:15
Сабітава, якой споўнілася 22 гады, не ўваходзіла ў склад нацыянальнай каманды Расіі і не прадстаўляла краіну на міжнародных стартах.
ХК "Дынама-Мінск" правядзе дамашні матч чэмпіянату КХЛ супраць ніжагародскага "Тарпеда"
17 Кастрычнік, 11:43
У трох апошніх матчах выязной серыі "зубры" прайгралі рыжскаму "Дынама", фінскаму "Ёкерыту" і падольскаму "Віцязю".
Фота ФПБ
Беларусь і Абу-Дабі плануюць рэалізаваць сумесныя баскетбольныя праекты
17 Кастрычнік, 10:44
Бакі абмеркавалі далейшае супрацоўніцтва і магчымасці рэалізацыі сумесных баскетбольных праектаў, а таксама арганізацыю візіту ў Беларусь.
Фота БГК імя Мяшкова
БГК імя Мяшкова абыграў "Машэку" ў дамашнім матчы чэмпіянату Беларусі
17 Кастрычнік, 10:18
Брастаўчане са старту ўзялі ініцыятыву ў свае рукі і да фінальнага свістка дыктавалі ўмовы сапернікам.
Ягор Герасімаў. Фота з архіва
Ягор Герасімаў выйшаў у 1/8 фіналу тэніснага Кубка Крамля
16 Кастрычнік, 14:53
Ягор Герасімаў з'яўляецца 98-й ракеткай у рэйтынгу АТР, тады як сапернік, якога ён пермог, займае 89-ы радок спіса лепшых тэнісістаў свету.