Поўная версія
Сюжэт
Усе сюжэты

XIII Калядны міжнародны турнір аматараў хакея

ХIII Калядны турнір аматараў хакея на прыз Прэзідэнта Беларусі праходзіць з 4 па 7 студзеня на лёдзе "Чыжоўка-Арэны" ў Мінску. Арганізатарамі з'яўляюцца Прэзідэнцкі спартыўны клуб, асацыяцыя "Федэрацыя хакея Беларусі", Міністэрства спорту і турызму, Мінскі гарадскі выканаўчы камітэт.

Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі дзясяты раз выйграла Калядны турнір
9 Студзень 2017, 09:03
У вырашальным матчы спаборніцтваў, якія праводзіліся ў Мінску 13-ы раз, гаспадарам пляцоўкі ўдалося адкрыць лік ужо на 7-й хвіліне першага перыяду. Пасля перадачы Андрэя Глебава нападаючы Андрэй Міхалёў зрабіў праход да варот сапернікаў і змог перайграць фінскага галкіпера - 1:0.
Каманда Расіі завяршыла выступленне на ХIII Калядным турніры перамогай над Германіяй
6 Студзень 2017, 18:50
Пытанне аб перамозе ў матчы, што прайшоў на малой пляцоўцы "Чыжоўка-Арэны", расійскія ігракі знялі пасля двух перыядаў, калі пяць разоў паразілі вароты сапернікаў.
У час матчу
Хакеісты ААЭ перамаглі балканцаў на Калядным турніры ў Мінску
6 Студзень 2017, 17:25
У першым сённяшнім матчы хакеісты Аб'яднаных Арабскіх Эміратаў на галоўнай пляцоўцы "Чыжоўка-Арэны" сустракаліся з дэбютантам гэтых спаборніцтваў камандай Балкан і атрымалі пераканаўчую перамогу з лікам 9:5 (4:1, 5:2, 0:2).
Прадстаўнікі каманд Каляднага турніру прынялі ўдзел у дабрачыннай акцыі
6 Студзень 2017, 14:34
Наведванне дзіцячых устаноў напярэдадні праваслаўнага Ражджаства з'яўляецца добрай традыцыяй каманд, якія прымаюць удзел у турніры. На гэты раз у госці ў маладзечанскую школу прыехалі хакеісты з Германіі, Аб'яднаных Арабскіх Эміратаў, Расіі, Славакіі, Фінляндыі, Швейцарыі, каманды Балкан і Беларусі.
У час матчу
Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі атрымала другую перамогу на Калядным турніры
6 Студзень 2017, 10:25
Свой другі паядынак на лёдзе "Чыжоўка-Арэны" дружына Прэзідэнта Беларусі праводзіла супраць дэбютантаў гэтых спаборніцтваў і зноў пацвердзіла свой клас.
Зборная Славакіі атрымала другую перамогу на XIII Калядным турніры і лідзіруе ў групе В
5 Студзень 2017, 19:54
На малой пляцоўцы "Чыжоўка-Арэны" славацкія хакеісты былі мацнейшыя за сапернікаў з Германіі, лік 6:1 (2:1, 2:0, 2:0).
У час матчу
Хакеісты Расіі і Фінляндыі згулялі ўнічыю на Калядным турніры ў Мінску
5 Студзень 2017, 18:55
Расіяне пасля нечаканага разгромнага паражэння ў першым туры ад славакаў (0:12) сёння згулялі значна больш упэўнена і пасля двух перыядаў выйгравалі з лікам 3:0.
Хакейныя балельшчыкі набылі тавары на Br11 тыс. у першы дзень XIII Каляднага турніру
5 Студзень 2017, 15:10
Комплексам грамадскага харчавання хакейнага клуба "Юнацтва-Мінск" забяспечваецца гандлёвае абслугоўванне турніру ў "Чыжоўка-Арэне". Усяго працуе 17 буфетаў на вялікай і малой арэнах.
Каманда Беларусі перамагла на старце Каляднага турніру зборную ААЭ
5 Студзень 2017, 09:03
Абедзве каманды на папярэднім этапе турніру выступаюць у групе А. Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі ўжо на 2-й мінуце першага перыяду намаганнямі Канстанціна Кальцова павяла ў ліку - 1:0.
Аляксандр Лукашэнка
Лукашэнка: у Калядным турніры прымаюць удзел каманды, якія гатовы ўпарта змагацца за галоўны прыз
4 Студзень 2017, 19:22
"Гэты турнір з'яўляецца самым маштабным па колькасці краін-удзельніц. Мы рады вітаць ігракоў з 15 дзяржаў. Да нас прыехалі пераможцы і прызёры чэмпіянатаў свету, Алімпійскіх гульняў, хакеісты, якія выступалі ў Нацыянальнай хакейнай лізе", - адзначыў Прэзідэнт.