Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
28 чэрвеня 2019, 19:36

Зборная Беларусі па пляжным футболе прайграла расіянам на II Еўрапейскіх гульнях

28 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларусы прайгралі расійскай камандзе ў першым матчы за 5-8-е месцы на II Еўрапейскіх гульнях у Мінску, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Учора беларускія падапечныя іспанскага трэнера Нікаласа Альварада не здолелі прабіцца ў паўфінал і цяпер зусім з іншым настроем выступаюць у суцяшальным турніры. Пачатак матчу з чэмпіёнамі I Еўрапейскіх гульняў расіянамі беларусы правялі добра і выйгралі першы перыяд з лікам 3:1. У другой трэці гульні ўсё пайшло зусім інакш, і расіяне тройчы паразілі вароты Валерыя Макарэвіча, прычым усе галы забіў адзін з лідараў Арцём Папаратны - 4:3 на карысць гасцей. У трэцім перыядзе гаспадары выйшлі наперад - 5:4, але да фінальнай сірэны расіяне зноў аднавілі раўнавагу - 5:5. У авертайме рэзультат не змяніўся, а ў серыі пасляматчавых пенальці больш удачлівымі былі расійскія "пляжнікі" - 3:2. У першым паядынку сённяшняга гульнявога дня віцэ-чэмпіёны гульняў у Баку-2015 італьянцы разграмілі аўтсайдара каманду Румыніі з лікам 10:3.

Такім чынам, у суботу, 29 чэрвеня ў матчы за 5-е падагульняючае месца сустрэнуцца зборныя Італіі і Расіі (15.00), а за 7-ю пазіцыю паспаборнічаюць беларусы і румыны (13.00). На папярэднім этапе італьянцы перамаглі расіян 4:2, а беларусы былі мацнейшыя за румынскую каманду - 6:1.

Сёння ў 18.00 адбудзецца першы паўфінальны паядынак, у якім каманда Швейцарыі згуляе з Партугаліяй. Следам за імі ў 19.30 на пясчанае поле стадыёна САК "Алімпійскі" выйдуць зборныя Украіны і Іспаніі. Пераможцы паўфінальных баталій 29 чэрвеня сустрэнуцца ў вырашальным паядынку за чэмпіёнскі тытул (пачатак у 18.30), прайграўшыя паспаборнічаюць за бронзу (17.00).

На I Еўрапейскіх гульнях у Баку-2015 уладальнікам золата сталі расіяне, якія перамаглі ў фінале італьянцаў (3:2), у гульні за бронзу партугальцы перамаглі швейцарцаў (6:5).-0-