Сцяг Чацвер, 28 сакавіка 2024
18 лістапада 2019, 15:34

Каманда беларускі Марыны Слуцкай стала 2-й на спаборніцтвах Клубнага чэмпіянату Еўропы па дзюдо

18 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Каманда беларускай спартсменкі Марыны Слуцкай (вагавая катэгорыя звыш 70 кг) стала другой на спаборніцтвах клубнага чэмпіянату Еўропы ў дзюдо, які прайшоў у Партугаліі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Марына Слуцкая выступала за іспанскі клуб "Валенсія". Каманда беларускі ішла з лікам 2:2. Марына Слуцкая выйграла вырашальны паядынак, дзякуючы чаму "Валенсія" выйшла ў паўфінал. Аналагічная сітуацыя атрымалася ў барацьбе за выхад у фінал супраць партугальскага клуба, дзе зноў беларуска атрымала вырашальную вікторыю.

У схватцы за залаты медаль іспанская каманда ўступіла францужанкам (2:3) і заняла другое месца. Бронзавыя ўзнагароды на рахунку румынскіх і турэцкіх спартсменак.