Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
20 жніўня 2019, 09:37

Хет-трык Юрыя Кавалёва дапамог "Шахцёру" разграміць на выездзе "Слуцк" у 18-м туры чэмпіянату Беларусі

19 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты салігорскага "Шахцёра" разграмілі на выездзе "Слуцк" з лікам 5:0 у заключным матчы 18-га тура чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сваю перавагу госці рэалізавалі ўжо ў сярэдзіне першага тайма, калі двойчы запар вызначыўся Юрый Кавалёў, а незадоўга да перапынку абаронца "Слуцка" адправіў мяч у свае вароты. У другой палавіне сустрэчы Юрый Кавалёў аформіў свой хет-трык, а задумы Лаша Шындагарыдзэ давяршыў разгром.

Рэзультаты іншых сустрэч: "Гарадзея" - "Дынама" (Мінск) - 3:1, "Нёман" (Гродна) - "Іслач" (Мінскі раён) - 1:1, "Энергетык-БДУ" (Мінск) - "Гомель" - 1:1, "Славія" (Мазыр) - "Дняпро" (Магілёў) - 1:0, "Мінск" - "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - 2:0. Паядынак галоўных фаварытаў турніру брэсцкага "Дынама" і БАТЭ ў сувязі з удзелам барысаўчан у кваліфікацыі Лігі Еўропы перанесены на 25 верасня.

Турнірную табліцу ўзначальвае брэсцкае "Дынама", у якога 42 ачкі (17 матчаў), БАТЭ мае на два балы менш і гульню ў запасе, трэцім ідзе "Шахцёр", які набраў 37 ачкоў у 16 праведзеных матчах.

Гульні 19-га тура пройдуць 23-25 жніўня.-0-