Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
15 сакавіка 2018, 09:02

Хакеісты "Нёмана" адолелі "Дынама-Маладзечна" і лідзіруюць у паўфінальнай серыі плэй-оф

15 сакавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Нёмана" адолелі "Дынама-Маладзечна" ў дамашнім матчы паўфінальнай серыі плэй-оф з лікам 5:0 (0:0, 2:0, 3:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Першы перыяд другога паядынку ў серыі да чатырох перамог, нягледзячы на адсутнасць закінутых шайбаў на гэтым адрэзку, атрымаўся насычаным на падзеі. Гаспадары пляцоўкі пачалі матч актыўна і некалькі разоў пагражалі варотам апанентаў. У адным з эпізодаў у маладзечанцаў да канца гульні за атаку іграка ў вобласць шыі і галавы быў выдалены Ягор Воранаў. Перавага "Нёмана" станавілася ўсе больш адчувальнай. У выніку пасля перапынку дакладным кідком вызначыўся Раман Дзярлюк - 1:0. У хуткім часе ў гасцей Дзмітрый Знахарэнка атрымаў пяціхвілінны штраф. Падапечныя Сяргея Пушкова скарысталіся момантам і намаганнямі Канстанціна Багданаўскага павялічылі сваю перавагу - 2:0. У заключныя дваццаць хвілін матчу гаспадары прадаўжалі дамінаваць на пляцоўцы і яшчэ тройчы паразілі вароты гасцей.

Гродзенцы пасля дзвюх дамашніх перамог (першы матч адбыўся 13 сакавіка і завяршыўся з лікам 3:2 у авертайме) павялі ў серыі да чатырох перамог - 2:0. Чарговыя сустрэчы хакеісты "Нёмана" і фарм-клуба мінскага "Дынама" правядуць у Маладзечне 17 і 18 сакавіка.

У іншай пары паўфіналістаў плэй-оф экстралігі мінскае "Юнацтва" прыме на "Чыжоўцы-Арэне" 15 і 16 сакавіка салігорскі "Шахцёр".-0-