Сцяг Аўторак, 16 красавіка 2024
12 чэрвеня 2018, 15:13

Галявы дубль Рамэлу Лукаку дапамог футбалістам Бельгіі разграміць Коста-Рыку перад стартам ЧС-2018

12 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Удзельнікі футбольнага чэмпіянату свету праводзяць апошнія кантрольныя паядынкі перад стартам на галоўным форуме, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Зборная Бельгіі, якую многія спецыялісты лічаць адным з "ценявых" фаварытаў маючага адбыцца сусветнага першынства, разграміла ў Бруселі каманду Коста-Рыкі з лікам 4:1. Госці адкрылі лік у сярэдзіне першага тайма пасля ўдару Браяна Руіса, але яшчэ да перапынку Дрыс Мертэнс і Рамэлу Лукаку вывелі бельгійцаў наперад. У другой палове сустрэчы гаспадары прадаўжалі дамінаваць, і спачатку Лукаку аформіў галявы дубль, затым Мішы Бачуайі паставіў апошнюю кропку ў гэтай гульні.

У аўстрыйскім Гродыгу футбалісты Сенегала перайгралі сапернікаў з Рэспублікі Карэя 2:0, забіўшы абодва мячы ў другім тайме.

Планетарны футбольны форум стартуе ў Расіі 14 чэрвеня, у матчы адкрыцця на маскоўскім стадыёне "Лужнікі" расіяне сустрэнуцца з камандай Саудаўскай Аравіі. Там жа 15 ліпеня адбудзецца і фінальны паядынак ЧС-2018.-0-