Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
14 чэрвеня 2018, 09:56

Футбалісты мінскага і брэсцкага "Дынама" згулялі ўнічыю на чэмпіянаце Беларусі

14 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты брэсцкага і мінскага "Дынама" згулялі ўнічыю ў апошнім матчы 11-га тура чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Брастаўчане пачалі дамашнюю сустрэчу вельмі актыўна, і на працягу трох мінут Арцём Мілеўскі і Аляксей Гаўрыловіч мелі цудоўныя магчымасці адкрыць лік, але двойчы бліскуча згуляў галкіпер гасцей Андрэй Гарбуноў. Аднак на 7-й мінуце і ён аказаўся бяссільны, калі на ўдарнай пазіцыі апынуўся Павел Няхайчык і паразіў вароты мінчан. Прапусціўшы гол, яны не рассыпаліся і здолелі арганізаваць контргульню. Настойлівасць падапечных Сяргея Гурэнкі была ўзнагароджана - за дзве мінуты да перапынку Уладзімір Хвашчынскі аднавіў парытэт - 1:1. Пасля перапынку гульня ішла на сустрэчных курсах з узаемнымі шанцамі на поспех, але рэзультат не змяніўся.

Рэзультаты астатніх гульняў 11-га тура: БАТЭ (Барысаў) - "Гомель" - 3:0, "Шахцёр" (Салігорск) - "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - 1:0, "Слуцк" - "Днепр" (Магілёў) - 5:0, "Мінск" - "Іслач" (Мінскі раён) - 0:1, "Віцебск" - "Тарпеда" (Мінск) - 2:0, "Прамень" (Мінск) - "Нёман" (Гродна) - 1:2, "Смалявічы" - "Гарадзея" - 2:0.

Становішча ў лідзіруючай групе пасля 11 тураў: БАТЭ - 28 ачкоў, "Дынама" (Мінск) - 24, "Віцебск" - 23, "Шахцёр" - 21, "Нёман" - 21.-0-