Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
18 студзеня 2017, 12:37

Беларусы перамаглі футбалістаў Малдовы на міжнародным турніры ў Санкт-Пецярбургу

18 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты юнацкай зборнай Беларусі (U-18) паспаборнічаюць за 9-е месца на міжнародным турніры памяці Валянціна Гранаткіна ў Санкт-Пецярбургу, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

17 студзеня ў другім паядынку суцяшальнага турніру за 9-16-я месцы беларусы ўпэўнена перамаглі равеснікаў з Малдовы з лікам 4:0, забіўшы па два мячы ў кожным тайме. У першай палавіне гульні вызначыліся Уладзімір Старасцін і Ілья Сень, а пасля перапынку галы забілі Ягор Лапун і Красімір Капаў. На групавым этапе падапечныя Рамана Кірэнкіна згулялі няўдала, набраўшы толькі адно ачко ў матчы з камандай Латвіі (2:2) і пацярпеўшы два паражэнні: ад футбалістаў Індыі (0:1) і Расіі (0:3). На старце другога этапа беларусы перамаглі зборную Таджыкістана ў серыі пасляматчавых пенальці - 7:6 (асноўны час - 0:0). Цяпер у пятніцу, 20 студзеня, усваім заключным паядынку за 9-ю падагульняючую пазіцыю беларускія футбалісты згуляюць з камандай Азербайджана, якая сёння разграміла эстонцаў з лікам 3:0.

Барацьбу за ўзнагароды прадоўжаць пары паўфіналістаў, якія згуляюць 18 студзеня: Грэцыя - Казахстан, Расія - Санкт-Пецярбург. Пераможцы паўфінальных сустрэч 21 студзеня разыграюць галоўны прыз, няўдачнікі сустрэнуцца ў матчы за бронзавыя ўзнагароды.-0-