Поўная версія

Беларускія плыўцы Павел Санковіч і Ілья Шымановіч сталі прызёрамі этапа Кубка свету ў Токіа

Спорт 14.11.2017 | 16:00
Ілья Шымановіч. Фота з архіва "Вечернего Брест

14 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія плыўцы Павел Санковіч і Ілья Шымановіч у Токіа ўвайшлі ў лік прызёраў этапа Кубка свету ў 25-метровым басейне, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На дыстанцыі 50 м батэрфляем Павел Санковіч з рэзультатам 22,81 сек. заняў другое месца. Апярэдзіць беларуса змог толькі Чад ле Кло з ПАР - 22,49 сек. Трэцяе месца заняў Андрэй Говараў з Украіны - 22,96 сек.

Бронзавай узнагароды на дыстанцыі 100 м брасам удастоіўся Ілья Шымановіч, які праплыў дыстанцыю за 57,15 сек. Першым фінішаваў японец Ясухіра Касекі - 56,49 сек., другім стаў Кірыл Прыгода з Расіі - 56,71.

Этап Кубка свету па плаванні прадоўжыцца ў Токіа 15 лістапада. Далей турнір пройдзе ў Сінгапуры. Раней этапы Кубка свету адбыліся ў Маскве, Берліне, Эйндховене, Ганконгу і Досе, дзе таксама ўдала выступалі Павел Санковіч і Ілья Шымановіч.

Па выніках усіх этапаў пераможцы і прызёры агульнага рэйтынгу атрымаюць грашовыя ўзнагароды. У бягучым сезоне агульны прызавы фонд спаборніцтваў складае $2 млн.-0-

Навіны рубрыкі Спорт
Фота з архіва Пры рэканструкцыі "Дынама" ўлічваецца гістарычная значнасць аб'екта - "Мінскпраект"
Учора 13:20
Мінскае "Дынама" з "сухой" перамогі над "Куньлунем" стартавала ў выязной серыі КХЛ
Учора 09:51
Экіпажы "МАЗ-СПОРТаўта" разлічваюць пазмагацца за прызавыя месцы на "Дакары-2018"
16 лістапада, 15:54
У час матчу Перу - Новая Зеландыя. Фота Перуанскай федэрацыі футбола Зборная Перу стала апошнім удзельнікам фінальнага турніру футбольнага ЧС-2018
16 лістапада, 13:21
Баскетбалісты "Цмокi-Мiнск" перамаглі "Бней Герцлію" ў Кубку ФІБА-Еўропа
16 лістапада, 09:02
Хакеіст мінскага "Дынама" Аляксандр Кітараў унесены ў спіс траўміраваных
15 лістапада, 19:15
Алена Леўчанка. Фота з архіва Беларуская баскетбалістка Алена Леўчанка прадоўжыць кар'еру ў кітайскім "Чэнду"
15 лістапада, 15:08
Арына Сабаленка паспяхова стартавала на тэнісным турніры ў Тайбэі
15 лістапада, 13:28
Матч лёгкаатлетаў Еўропы і ЗША будзе садзейнічаць развіццю спартыўнага турызму ў Беларусі - Хансэн
14 лістапада, 19:24