Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
18 ліпеня 2018, 10:50

Беларускі Сілкіна і Прасянцова заваявалі золата ЧЕ па сучасным пяцібор'і

18 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускі Вольга Сілкіна і Ірына Прасянцова заваявалі залатую ўзнагароду чэмпіянату Еўропы па сучасным пяцібор'і, які стартаваў 17 ліпеня ў Венгрыі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Спаборніцтвы ў эстафеце прайшлі ў напружанай барацьбе. Перад заключным відам лазернай стральбой і кросам (лазер ран) прадстаўнікі шасці каманд прэтэндавалі на медалі. Усё вырашылася на чацвёртым агнявым рубяжы, Кацярына Хураськіна правяла шмат часу на стрэльбішчы. У выніку беларускі Вольга Сілкіна і Ірына Прасянцова зарабілі 1372 балы і ўсяго на адно ачко апярэдзілі Эйлід Прайс і Кэйт Коўлмэн-Лініхэн з Ірландыі (1371), якія занялі другія месцы. Бронзавымі прызёрамі эстафеты сталі расіянкі Святлана Лебедзева і Кацярына Хураськіна - 1371 бал, якія ўступілі ірландкам на фінішы ў кросе.

У другі дзень турніру ў Секешфехервары будуць разыграны медалі ў мужчынскай эстафеце. Кантынентальны форум у Венгрыі прадоўжыцца да 23 ліпеня.

У мінулым годзе чэмпіянт Еўропы па сучасным пяцібор'і прымаў Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі коннага спорту і конегадоўлі ў Ратамцы. Залатую ўзнагароду ў беларускай камандзе заваявала Настасся Пракаповіч, а бронзавымі прызёрамі ў эстафеце сталі яе партнёры па зборнай Кацярына Арол і Таццяна Халдоба.-0-