Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
24 чэрвеня 2019, 19:26

Беларуская дзюдаістка Марына Слуцкая заваявала золата II Еўрапейскіх гульняў

24 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларуская спартсменка Марына Слуцкая (вагавая катэгорыя - больш за 78 кг) заваявала залатую ўзнагароду на турніры па дзюдо II Еўрапейскіх гульняў, перадае карэспандэнт БЕЛТА.

У фінальным паядынку Марына Слуцкая змагалася супраць спартсменкі з Босніі і Герцагавіны Ларысы Цэрыч. Беларуска спрабавала ўзяць захоп першай і правесці кідок, але ў асноўны час ёй не ўдалося ажыццявіць задуманае. У дадатковым перыядзе Марына Слуцкая ўзяла верх над саперніцай.

У беларускіх мужчын найлепшы рэзультат паказаў Даніэл Мукетэ (100 кг), які стаў сёння пятым, прайграўшы схватку за трэцяе месца алімпійскаму чэмпіёну ў Рыа-дэ-Жанэйра французу Сірылю Марэ.

У "Чыжоўка-Арэне" атлеты разыгрывают 15 камплектаў узнагарод у дзюдо. Завершацца спаборніцтвы 25 чэрвеня.-0-