"Уражаны і ўдзячны Аляксандру Рыгоравічу, які вельмі дастойна адстаяў гонар краіны і падтрымаў нашу каманду, мяне. Гэта было па-мужчынску, па-сапраўднаму. Нізкі яму паклон", - сказаў Антон Кушнір.
Дэвід Уайз. Фота Getty Images
Фрыстайліст з ЗША Уайз стаў двухразовым алімпійскім чэмпіёнам у хафпайпе
09:00
У ходзе спаборніцтваў у Пхёнчхане ў трэцяй спробе амерыканец атрымаў ад суддзяў 97,20 бала і заняў першае месца.
Анна Гасер. Фота Getty Images
Снаўбардыстка з Аўстрыі Гасер перамагла на АГ у дысцыпліне біг-эйр
09:00
Па суме трох спроб яе рэзультат - 185,00 бала. Сярэбраную ўзнагароду Гульняў заваявала прадстаўніца ЗША Джэймі Андэрсан (177,25), на трэцюю прыступку п'едэстала гонару ўзнялася новазеландка Зоі Садоўскі-Сінот (157,50).
Фота IIHF
Хакеісткі Фінляндыі заваявалі бронзу Алімпіяды ў Пхёнчхане
Учора 16:29
Ва ўпартым паядынку за трэцяе месца зборная Фінляндыі з мінімальнай перавагай 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) выйграла ў каманды алімпійскіх атлетаў з Расіі.
Дар'я Домрачава
Трэнерскі штаб зборнай Беларусі назваў імёны біятланістак на эстафету ў Пхёнчхане
Учора 15:51
На першым этапе жаночай гонкі за зборную Беларусі выступяць Надзея Скардзіна, эстафету ў яе прыме Ірына Крыўко. Трэцяй у камандзе выйдзе на дыстанцыю Дзінара Алімбекава, а на заключным адрэзку выступіць лідар беларускай каманды Дар'я Домрачава.
У час матчу. Фота IIHF
Расійскія хакеісты выйшлі ў паўфінал Алімпіяды ў Пхёнчхане
Учора 15:35
Ужо ў першым перыядзе расіяне закінулі тры шайбы. У выніку нарвежцы замянілі былога варатара мінскага "Дынама" Ларса Хаўгена на Хенрыка Хаўкеланда.
Паліна Серанасова. Фота з архіва
Беларускія лыжніцы не выйшлі ў фінал АГ у камандным спрынце
Учора 12:04
Юлія Ціханава і Паліна Сераносава, якія занялі восьмае месца, на 1 мін 0,35 сек адсталі ад лыжніц з Нарвегіі Марыт Б'ёрген і Майкен Касперсен, якія прыйшлі да фінішу першымі, - 16 мін 39,83 сек.
Хакеісты Чэхіі сталі першымі паўфіналістамі на алімпійскім турніры ў Пхёнчхане
Учора 10:19
Хакеісты Чэхіі сталі першымі паўфіналістамі на алімпійскім турніры ў Пхёнчхане, перамогшы ў серыі булітаў у чвэрцьфінале каманду ЗША з лікам 3:2 (1:1,1:1, 0:0,0:0, 1:0).
У час матчу "Чэлсі" - "Барселона". Фота сайта лонданскага клуба
Футбалісты "Чэлсі" і "Барселоны" згулялі ўнічыю, "Баварыя" разграміла "Бешыкташ" у Лізе чэмпіёнаў
Учора 10:02
Цэнтральны паядынак гульнявога дня прайшоў у Лондане, дзе адзін з фаварытаў англійскай прэм'ер-лігі "Чэлсі" прымаў безагаворачнага лідара іспанскага чэмпіянату "Барселону".
Сафія Годжа. Фота Getty Images
Італьянская гарналыжніца Годжа заваявала золата АГ у скорасным спуску
Учора 09:31
Пераможца змагла пераадолець дыстанцыю за 1 мін 39,22 сек. Сярэбраным прызёрам стала нарвежка Рагнхільд Мавінкель - +0,09 сек. Бронзавая ўзнагарода дасталася Ліндсі Вон з ЗША - 0,47 сек.